Türkiye’nin En tanınan Markasında

Türkiye’nin En tanınan Markasında

Flaş haber Türkiye’nin En tanınan Markasında Sucuk Deposuna baskın yapıldı Herkesin konutun da Olan Markanın Sucuk Yapım-ında D-omuz E-ti koymuşlar Meğer Hepimize Domuz Eti Yedirmişler… Tarım ve Orman Bakanlığı, gıdada hile sağlayan firma ve ürünleri bir bir meydana çıkardı. Hilekarlar yurttaşlara, dana yerine at ve domuz eti, yoğurt yerine jelatin, lahmacun yerine sakatat yedirdi. 

05 Aralık 2022 - 23:40

Tarım ve Orman Bakanlığı, gıdada hile sağlayan firma ve ürünleri bir bir meydana çıkardı. Hilekarlar yurttaşlara, dana yerine at ve domuz eti, yoğurt yerine jelatin, lahmacun yerine sakatat yedirdi.

Sahtekarlar arasında tanıdık işletmeler de bulunuyor.İşte vatandaşın sağlığını hiçe sayan şirketler ve mahsulleri. Tarım ve Orman Bakanlığı, yiyecekte şike yapan şirketleri ifşa etmeye devam ediyor. Bakanlık bu kapsamda taklit ve tağşiş yapılan mahsullerin listesini paylaştı. Bal, baharat, çay, kahve, bitkesel yağ, çikolata ve kako mahsulleri, enerji meşrubatları, et ve et mahsulleri, süt ve süt mahsulleri gibi fazlası mahsulde şike yapıldı. Hilekarlar yurttaşa dana yerine at ve domuz eti, lahmacun yerine sakatat, yoğurt yerine jelatin, çikolata yerine viagra yedirdi. Bir de çay ve kırmızı bibere de boya eklemişler Bakanlığın yayınladığı listede laboratuvar neticesiyle taklit ya da tağşiş yapıldığı netleşen besinleri yapan/ithal eden; fertlerin yaşamını ve sıhhatini rizikoya düşürecek biçimde bozulmuş, değiştirilmiş besinleri yapan ve/ya da satan şirketin ismi, ürün ismi, markası, parti ve/ya da seri numarasını sahibi olan bulgular kamuoyunun bilgisine sunuldu. 371 işletmeye ait 559 parti mahsulde taklit ve tağşiş yapıldığı tanımlama edildi. Böylece bakanlık 2012 senesinden bu yana taklit ve tağşiş yapan 1.887 işletmeye ait 4.164 parti mahsulü ifşa etmiş oldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x